Blistr jako obal výrobku

Blistr je trvalý pevný obal, vhodný pro bezpečné uložení drobného zboží. Nejčastěji se blistry používají pro závěsný prodej hraček, nářadí, drobných součástí elektroniky a podobného spotřebního zboží. Vhodně navržený blistr chrání před poškozením a prachem. V případě použití transparentního materiálu dodá navíc výrobku atraktivní vzhled.

Blistry natavovací

Natavovací blistr neumožňuje vyjmutí výrobku, aniž by došlo k viditelnému porušení obalu. Toto balení je vhodné pro prodej, kde hrozí otevření blistru a odcizení výrobku. Skládá se z průhledné tvarovky, která může detailně kopírovat výrobek a z barevně potištěné karty, nejčastěji opatřené eurozávěsem, umožňující vystavení a prodej na jakémkoli závěsném systému. Vlastní zablistrování se provádí na stroji, který pod tlakem na určitý čas prohřeje danou plochu spoje. Teplem aktivovaný lak na kartě dokonale slepí oba díly blistru. V případě potřeby nabízíme tento způsob kompletace a balení na strojích přímo v naší firmě.

Fotogalerie

Natavovací blistr
Natavovací blistr
Natavovací blistr
Natavovací blistr
Natavovací blistr
Natavovací blistr

Blistry zasouvací

Zasouvací blistr je vytvořen tak, že se na vytvarované a vyseknuté fólii provede dvou nebo třístranný ohyb. Tím vznikne prostor pro zasunutí potištěné podkladové karty. Výhoda tohoto balení je v možnosti výrobek vyjmout a vložit zpět bez znehodnocení obalu. Dalším kladem je jednoduché zabalení výrobku bez potřeby dalšího strojního vybavení.

Blistry zaklapávací

Zaklapávací blistr (klapblistr) je obal z pevné vytvarované fólie, který se skládá z tvarovky a víčka. Tyto díly se spojují pomocí vytvarovaných zámků. Do blistru se k výrobku může vložit tisk, návod nebo záruční list, který je uvnitř obalu zcela chráněný. I tento obal se dá opakovaně otevřít a zavřít, aniž by došlo k jeho zničení. V případě potřeby lze dodatečně slepit, svařit nebo sešít a tím zajistit nerozebíratelnost.
  • Jednodílné zaklapávací blistry – tvarovka je pevně spojená s víčkem a přehýbá se v příčném prolisu nebo vyseknutém rylu
  • Dvoudílné zaklapávací blistry – samostatná tvarovka a oddělené víčko umožňují jednodušší a v některých případech i úspornější přepravní balení

Fotogalerie

Blistr zaklapávací
Blistr zaklapávací
Blistr zaklapávací
Blistr zaklapávací
Blistr zaklapávací
Blistr zaklapávací

Blistry svařované

Svařovaný dvoudílný blistr se skládá ze dvou vytvarovaných fólií. Tyto se spojují pomocí vysokofrekvenčního nebo tepelného svaření. Vznikne pevný obal, který nelze bez porušení otevřít a tím dokonale chrání výrobek i vložený tisk. Toto balení se nejčastěji používá pro prodej v supermarketech, kde hrozí otevření blistru a odcizení výrobku. V případě potřeby nabízíme tento způsob balení na strojích přímo v naší firmě.

Fotogalerie

Blistr svařovaný
Blistr svařovaný
Pokud potřebujete poradit, jaké by bylo nejvhodnější řešení Vašeho obalu, neváhejte se na nás obrátit. Naše dlouhodobé zkušenosti jsou zárukou, že nalezneme optimální realizaci, která vyřeší potřebu kvalitního obalu. Váš blistr může být i jazýčkem na vahách při rozhodování zákazníka o koupi Vašeho výrobku.